Statystyka

Użytkowników : 403
Artykułów : 22
Zakładki : 27
Odsłon : 139237

Sondy

Ile razy brałaś/eś udział w Nocnej Pielgrzymce do Legnickiego Pola
 


Maryjna Wspólnota Modlitewna  Email
Jezus uzdrowił duszę i ciało paralityka ze względu na wiarę jego towarzyszy, ze względu na ich postawę. Musieli kochać chorego przyjaciela, zdobyli się na czyn nieprzeciętny. To dla niego się trudzili. Całą ich postawę, zaangażowanie i trud, można by określić mianem modlitwy wstawienniczej; w intencji paralityka. Nie pozostali wraz z innymi, potęgując tylko tłum ciągnący za sensacją, lecz przynaglani wiarą, nie patrząc na pojawiające się z pewnością drwiące uśmiechy, usłużyli swoją siłą i zdrowiem temu, który dzięki ich wierze miał je dopiero otrzymać. 
Podczas zimy Wspólnota modli się również co miesiąc, jednak ze względu na temperaturę, są to dłuższe czuwania w Kościele św. Jana w Legnicy, na których realizowane są zasadnicze punkty programu pielgrzymki. Grupa animatorów Maryjnej Wspólnoty Modlitewnej spotyka się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w tygodniu przed i po pielgrzymce, aby złożyć dziękczynienie Bogu za to co czyni w sercach tych, za których wspólnota się wstawia. Wiosną 2005 r. wiele osób ze wspólnoty idąc za głosem serca, w które Pan wlewa nieustannie pragnienie czegoś wiecej, przeżyło w Parafii św.Jana Chrzciciela seminarium Odnowy w Duchu Świętym wg podręczników z serii "Żyć dobrą nowiną". O każdej pielgrzymce, czy czuwaniu wierni mogą dowiedzieć się z plakatów informacyjnych, wywieszanych we wszystkich kościołach Legnicy odpowiednio wcześniej. W Okresie Bożego Narodzenia Członkowie Maryjnej Wspólnoty Modlitewnej spotykają się również na "Opłatku".
Dokładnie taki charakter ma Maryjna Wspólnota Modlitewna, działająca przy Parafii Św. Jan Chrzciciela w Legnicy, prowadzonej przez OO.Franciszkanów. Jej głównym charyzmatem jest modlitwa za innych i właśnie w tym celu powstała. Dokładniej rzecz ujmując, Siostry i Bracia tworzący Wspólnotę, podejmują trud modlitwy przebłagalnej, za wszystkie grzechy swoje, grzechy ich rodzin, ich miasta, Ojczyzny oraz całego świata, prosząc również o zwycięstwo Pokoju, Dobra i Miłości w świecie, w naszej Ojczyźnie, w mieście Legnicy, jej Rodzinach i sercach wszystkich mieszkańców. A wszystkie te błagania dokonują się przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, mocno przywoływanej gorącymi modlitwami podczas wszystkich spotkań. 
Dzieło istnieje od 2000 roku.  W tym czasie jego opiekunami byli kolejno: o. Seweryn Masarczyk OFM, O. Jan Janus OFMConv, O. Marek Kustroń OFMConv, o. Mieczysław Maliszewski OFMConv, o. Sebastian Tracz OFMConv,o. Tomasz Czajka OFMConv, a obecnie o. Paweł Sroka OFMConv.
 

Zapraszamy

Bądź z nami w pierwszą sobotę miesiąca
3 czerwca 2023r.